Kanonada przy Królowej Jadwigi, AMSPN Hetman wygrał z Kryształem!

W sobotnim spotkaniu 13 kolejki IV ligi AMSPN Hetman Zamość pokonał u siebie Kryształ Werbkowice aż 5:2 (0:1).

Spotkanie od pierwszej minuty było bardzo wyrównane; ale w 21' to Kryształ objął prowadzenie, fatalny błąd Fidlera strzałem z około 20 metrów wykorzystał Antoniuk, przy bramce nie popisał się także bramkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy mecz był wyrównany żadna ze stron nie doszła do 100% sytuacji.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Hetmana, w pierwszej akcji drugiej połowy kolejny błąd Fidlera wykorzystał Poterucha.

W 65' rozpoczęła się pogoń Hetmana, Kamil Pliżga strzelił kontaktową bramkę dla gospodarzy. Kilka minut później po świetnej akcji Hetmana Przemysław Dębicki doprowadził do wyrównania. W 78' fenomenalnym strzałem z około 35 metrów Hubert Czady strzelił bramkę na 3:2, stadion oszalał ze szczęścia a kibice zespołu z Werbkowic nie wierzyli własnym oczom. W 84' zamieszanie w polu karnym wykorzystał Vladyslav Kudryavtsev i było już jasne że Hetman zdobędzie kolejne 3 punkty. W 88' pięknym strzałem z woleja Hubert Czady podwyższył na 5:2.

AMSPN Hetman Zamość odniósł 6 zwycięstwo z rzędu i pozostał liderem IV ligi. Za tydzień czeka Hetmana kolejne trudne wyzwanie, na wyjeździe podejmą Powiślaka Końskowola.